Môj príbeh

Som zakladateľka aromaterapeutického centra FLORA TERAPEUTICA, kde sa venujem poradenstvu prostredníctvom aromaterapeutických konzultácií, organizujem školenia, aromaterapeutické dielne a prednášky. Ťažisko mojej práce je podporiť fyzické a psychické zdravie klienta prírodnou cestou.

Absolvovala som štúdium jednoodborovej psychológie a som frekventantkou dlhodobého psychoterapeutického výcviku, v tomto obore sa kontinuálne vzdelávam. Povolaniu psychologičky sa profesne venujem už niekoľko rokov a práve jemná práca s aromaterapiou v centre Flora terapeutica je pre mňa príjemným a harmonickým vyvážením popri klasickej psychologickej a terapeutickej činnosti.

Aromaterapiu som študovala u viacerých učiteľov a zakončila špecializáciou v Inštitúte aromaterapie v Prahe s diplomom odborný aromaterapeut.

Mám to šťastie, že moja práca je zároveň mojou vášňou a naplnením:)

 

S radosťou

Diana Hajduchová

 

 

Aromaterapia je prirodzenou súčasťou mojej cesty, vždy som sa zaujímala o prírodu, rastlinky a liečivé bylinky, ako pomôcť sebe a ostatným pri zdravotných problémoch. Túžila som sa o tom dozvedieť viac, skúsila som prvé esenciálne oleje a zaľubila som sa 🙂

Môj prvý kontakt s esenciálnymi olejmi bol pred viac ako 12 rokmi. Na Slovensku v tom čase bolo oveľa menej informácií aj zastúpených výrobcov esenciálnych olejov, tak som skúšala to čo bolo. Teraz je situácia iná a ľudia majú záujem o prírodnú starostlivosť o seba a hľadajú rôzne cesty, vedia oceniť kvalitné výrobky aj oleje. Mňa oslovila práve aromaterapia a rada ju šírim ďalej☺ S esenciálnymi olejmi som liečila bežné zdravotné ťažkosti najprv mojej rodiny a priateľov, neskôr sa okruh  ľudí rozšíril na všetky strany a vznikla FLORA TERAPEUTICA, pre všetkých záujemcov o podporu zdravia cestou aromaterapie, byliniek a olejov. 

V rámci môjho psychologického vzdelania na škole aj na stážach po psychologických pracoviskách som sa zameriavala na psychosomatické ochorenia a tejto téme sa stále venujem a kontinuálne vzdelávam. Vidím veľkú perspektívu práve v prepojení pôsobnosti olejov a terapeutického prístupu. Esenciálne oleje nám pomáhajú sa napojiť na naše prežívanie a emócie, zjemniť sa, byť v kontakte so svojím telom. Práve ono nám signalizuje, že niečo nie je v poriadku, keď nie sme schopní si niektoré veci uvedomiť, musí to prísť až do tela, aby sme boli ochotní sa tým zaoberať.

Esenciálne oleje nám pomáhajú sa upokojiť, uvoľniť, naladiť sa, dostať sa do harmónie a psychickej rovnováhy. Niekedy stačí toľko, inokedy je to začiatok terapeutickej spolupráce, kde sa otvárajú témy, ktoré potrebujeme spracovať. Pri zvládnutí emócií, ktoré pri tom prežívame nám môžu znova asistovať esenciálne oleje. Ako psychologička a odborná aromaterapeutka sa tejto oblasti venujem v individuálnych aromakonzultáciách a v online sebarozvojovom programe EMOČNÁ AROMATERAPIA.